O kraniosakrální biodynamice jsem se dozvěděla relativně nedávno, a protože mám trvalé problémy s bederní páteří, které ani pravidelné cvičení příliš nezmírňuje, rozhodla jsem se tuto terapeutickou metodu vyzkoušet. První návštěva byla trochu zklamáním, vlastně jsem necítila téměř nic, jen jsem si příjemně odpočinula. Ale protože mi paní Jarešová vysvětlila, že první ošetření skutečně nemusí mít nijak bouřlivý průběh, absolvovala jsem ještě další sezení. Tentokrát jsem ještě kromě bolesti zad dlouhodobě trpěla bolestí levého kotníku, která mě citelně omezovala při sportu a turistice. Během ošetření jsem zažívala zvláštní pocity, měla jsem silný dojem, že mi terapeutka třese kotníky a jemně otáčí hlavou. Také jsem měla překvapivý vjem zvětšující se hlavy. Protože nepatřím mezi nijak senzitivní jedince, byla jsem zaskočená a na tyto pocity jsem se vyptávala. Prý ty pohyby způsobuje moje vlastní tělo, nikoliv ruce terapeuta. Je to opravdu zvláštní zážitek. Ale to nejlepší nakonec. Prakticky ihned po skončení "crania" bolesti kotníku zcela zmizely a bederní páteř jsem cítila pouze nepatrně. Pro mě se to rovnalo skutečně zázraku, protože s kotníkem jsem vyzkoušela téměř veškeré terapeutické techniky. Každá další návštěva už byla stejná - silné pocity pohybu končetin a lebky a okamžitá a dlouhodobá úleva od bolesti. Ačkoliv jsem byla zpočátku trochu skeptická, musím zcela upřímně kraniosakrální biodynamiku od zkušeného terapeuta jednoznačně doporučit.

Oddělovač

Na kranio terapii chodím ráda a už pár let. Je to skvělá metoda léčení na všech úrovních současně. Uvolňuje moje těla (to fyzické i ta jemnohmotná) a obohacuje mou duši. Vystřídala jsem během let více terapeutů, ale s Janinou už zůstanu až do smrti. Je skvělá. Děkuji

Oddělovač

Kraniosakrální terapii u Janiny jsem chtěla vyzkoušet jako jednu z možností dostat se z psychických problémů, které mi už ovlivňovaly zdravotní stav. V té době mé pokusy o odstavení se od zdroje problému zabíraly pomalu a dle mého názoru i s nejistým výsledkem. Byla jsem zvědavá a přes vysvětlení jsem nevěděla, co čekat. Co se stalo nedokáži popsat, jen vím, že mi odešla "velká bublina" starostí a stresu a místo ní se ve mě rozhostil klid. Na dalších "leženích" začaly odcházet i staré stesky a tak chodím dál, protože pokaždé se cítím lépe na duši i na těle. Mohu jen doporučit.

Oddělovač

Vždycky když se mě někdo zeptá, co je to kranio,  odpovím, že pomáhá tělu vzpomenout si na samoléčící schopnost. A jinak ať si to vygooglí :) Každopádně je to pozvolné zlepšování celkového stavu. Po roce pravidelného absolvování krania se cítím mnohem lépe a mám mnohem lepší energii. Janinu mohu jen doporučit, moc ráda k ní chodím a  vždy se tam moc těším:)

Oddělovač

Byl jsem většinou konzervativní v otázce alternativních léčebných metod a uznával jenom oficiální medicínu. Svůj názor jsem přehodnotil po absolvování crania a budu pokračovat dále. Doporučuji všem, pomáhá mi to! 

Oddělovač

O kraniosakrální terapii jsem něco málo teoreticky věděla, ale osobní zkušenost jsem neměla. Při prvním setkání jsem nečekala nic určitého, ale upřímně řečeno, trochu jsem doufala, že mi pomůžes bolestmi v oblasti křížové kosti. Terapie mne překvapila svou jemností a účinností. Chvílemi jsem měla pocit opravdu hlubinné relaxace, který přerušovalo pro mne překvapivé chvění a jemný třes těla, zejména nohou. Vnímala jsem, jak se mi nohy a záda uvolňují. Vnitřně jsem pociťovala vlny, které v napětí zesilovaly a odrážely se v každé části těla. Přístup paní Jarešové mi byl příjemný pro svou profesionalitu a naprostý respekt k mým potřebám. Po terapii, jsem se cítila uvolněná. Netušila jsem, že až později večer zjistím, jak se mi ulevilo. Druhý den se mi plně ukázalo, že bolest a hybnost zad se mi opravdu podstatně zlepšila. Uvolnění bylo doslova hmatatelné. Má "sedavá" práce však vrací tělo do nezdravých stereotypů, a tak jsem si další terapii nařídila, neb chci změnit životní styl. Pochopila jsem, že kraniosakrální terapie může být účinná už při prvním sezení, ale přesto není jednorázovou záležitostí. Člověk jí musím vyjít vstříc svým rozhodnutím změnit životní stereotypy.

Oddělovač

Kranio terapie u Janiny absolvuji pravidelně již zhruba rok. Takže nějaké poznatky jsou již vysledovatelné. V každém případě vlastní hodinová procedura je velmi příjemným zážitkem. Z mého pohledu jde o určitou meditaci v propojení s terapeutem, kdy během prvních cca 15 minut se tělo úplně odpojí od vnějších problémů a dojde k příjemnému zklidnění celého organizmu. Pak jsou pocity pokaždé jiné. Někdy je to pocit, kdy tělem probíhají příjemné vlny energetického proudění, které se vizuálně v  podvědomí projevují proudem barevných odstínů ve velmi příjemných teplých barvách a jindy jen dojde jen k úplnému fyzickému i psychickému uvolnění organizmu.Po terapii nastává pocit příjemného psychického uvolnění a energetického posílení organizmu. Jak dlouho tento pocit zůstane je velmi rozdílné než se vlivem pracovních a jiných stresů vrátí do původního stavu. Nicméně je evidentní, že organizmus si něco zapamatuje a každou terapií postoupí o malý krůček k zlepšení celkového stavu. Takže vliv na celkovou tělesnou pohodu lze sledovat až v delší časové periodě v délce několika měsíců. Co rozhodně u mě nefunguje, je okamžitý vliv na běžná akutní onemocnění. Nicméně průběžné posilování imunity je zřejmě eliminuje. 

Oddělovač

Na cranio jsem docházela hlavě kvůli přípravě na svůj druhý porod (první porod byl strašný, takže jsem tentokrát přípravu nechtěla zanedbat). První dvě ošetření na začátku těhotenství mi pomohly "pouze" v tom, že jsem byla více odpočatá a v noci se mi lépe spalo. Nicméně s dalšími návštěvami se začaly dít divy! Při ošetření mi výrazně cukaly různé části těla. Po ošetření mne nebolela záda a dokonce po jednom, které jsem celé "procukala" rameny, mi zmizely i výrazné zatvrdliny mezi ramenem a krkem,  kterých jsem se nemohla zbavit již několik let .... ano  LET. A  porod? Holky, já jsem si ho normálně užila. Trval krátce a vlastně to ani moc nebolelo, celou dobu jsem věděla co tělo dělá a mohla se soustředit  na správné dýchání. Stále jsem si říkala, kdy přijde ta strašná část a najednou byl syn venku :) Také poporodní zotavení proběhlo  neuvěřitelně rychle, když toto píši jsem 14 dní po, naprosto fit, bez únavy či jakýchkoliv potíží. Samozřejmě nedokáži posoudit,  jaký by byl tento porod bez crania, ale oproti prvnímu (hororovému) porodu to byla procházka růžovým sadem, na kterou mám krásné vzpomínky. 100%  doporučuji každé těhotné ženě!

Oddělovač

Ošetření craniem si vyloženě užívám. Dnes, kdy nemám žádné závažné problémy, ošetření je příjemné a uklidňující. Když se mi v ramenou nahromadí pracovní stres, při ošetření se vše rychle rozpustí a uvolní. Vřele doporučuji i na malé problémky.  Děkuji.

Oddělovač

Chodím na cranio asi tři roky. Ze začátku (na prvních pár leženích) jsem fyzicky cítila, jak moje tělo "dýchá" v několikaminutových intervalech, ruce se mi pomalu otevíraly od těla (o pár milimetrů) a zase se k němu vracely, trochu mi to připomínalo Vojtovku. Později jsem si již zvykla a toto necítím, protože hned od začátku se dostanu do stavu, kdy cítím nejdříve teplo, které se mi šíří tělem a pak cítím "proudění", hlavně v místech, kde je nějaký problém, třeba levé vnitřní ucho, to mě několik posledních let potrápilo. A to "proudění" odnáší problém, kousek po kousku, příště zase kousíček, a po delší době to je už markantní rozdíl oproti počátku léčení. Cítím se obecně mnohem lépe, ale člověk musí být trpělivý, je to běh na dlouhou trať. 

Oddělovač

Na terapie crania se pokaždé těším. Přináší mi uvolnění napětí v těle a obohacuje ducha. Není jednoduché najít vhodná slova. Doporučil bych každému to vyzkoušet osobně.

Oddělovač